למידה בשעת חרום

המעבר משגרה למצב של למידה מרחוק בשעת חירום מצריך היערכות מערכתית נרחבת על מנת לאפשר לתלמידים מכל הארץ המשך שגרת למידה וגישה מיטבית למידע רלוונטי.

מצב חירום הוא אירוע קצר או מתמשך שבו בני האדם או רכושם נתונים בסכנה. אירועים אלו מעוררים רגשות שונים כמו פחד, לחץ ובלבול. ניתן להתמודד עם רגשות אלו ע"י תרגול ולימוד בזמן שגרה.

קיימים שני סוגי חירום ארציים:
חירום בטחוני – מלחמה והתרעות פיגועים.
חירום תופעות טבע קיצוניות – סערה/שלג, שריפה, רעידות אדמה.

מידע והנחיות לתלמידות 

הכנת מחשב מצויד במערכת אודיו (אוזנייה ומיקרופון) – כיוון שהלמידה מרחוק בחירום מתבצעת בבית, מומלץ להתחיל בהיערכות לתרגיל למידה מרחוק כשבועיים לפני המועד המועד ולהכין מחשב עם אוזניות ומיקרופון תקינים שישמשו בשעת חירום בתקשורת עם חברי הכיתה והמורים דרך האינטרנט בשעת תרגול למידה מרחוק בחירום.

בחירת מרחב הלמידה – כדאי לבחור מבעוד מועד את המרחב הבטוח בבית לשהייה ממושכת יותר מבחינת שתיה, נשנושים, אוכל, משחקים, חיבורים לחשמל למחשב ולציוד שילווה אתכם בשעת למידה בחירום.

תלמידות שיבחרו לשהות במקלטים בקהילה מוזמנים ליצור קשר עם בית הספר, המתנ"ס השכונתי או עם מינהל חברה ונוער לבירור מוקדי הפעלה של מרחבים מוגנים בקהילה שלכם ולברר אם ניתן לתרגל שם את התרגיל ללמידה מרחוק כחלק מתירגול ההיערכות ללמידה שעת חירום.

בדיקת ביצועי המחשב וההתאמה לכלים השונים – זה הזמן גם לבדוק את ביצועי המחשב הביתי שלכם: האם הוא מתאים לפעילות בכלים לייצוג מידע, בדקו אם האזניות והמיקרופון עובדים על ידי שימוש בכלים לתקשורת מרחוק, כמו קיום שיחה skype עם חבר או בן משפחה.

וידוא כניסה לפורטל הבית ספרי – היכנסו לפורטל הבית ספרי תוך המרחב הכיתתי. בידקו שאתן זוכרות את שם המשתמש והסיסמא שלכן ושל סביבות הלמידה בהן אתן מבצעות מטלות לימודים במהלך השנה בסביבות הלמידה של בית הספר שלכן. אם אתן נתקלות בקשיים הפנו בקשה לעזרה טכנית לאחד מאנשי הצוות המתרגל למידה מרחוק בחירום בבית ספרכן.

חזרה על כללי הגלישה הבטוחה ברשת – זה הזמן לחזור על כל הכללים שלמדתם בנוגע לגלישה בטוחה ברשת. 

פעילויות הפגה 

הענן החינוכי 

שעשועי מדע 

חידונים באנגלית 

אוריגמי 

פעילויות לימודיות 

אוח- לומדים מרחוק 

אוניברכיתה 

בסימן קריאה – אתר ללימוד הקריאה 

לעמ- למידה עצמית במחשב 

בריאותון – מגזין הבריאות 

הגדרות כלליות כניסה למערכת